Αριστοτέλης-Πήγασος Πολίχνης 2-3: Πήρε το ντέρμπι των νεοφώτιστων

Ο Πήγασας επικράτησε 3-2 σετ του Αριστοτέλη στην αναμέτρηση των νεοφώτιστων που πραγματοποιήθηκε στη Σκύδρα.

Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή νίκη του Πήγασου και και πρώτη εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα δυο πρώτα σετ, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έστειλαν το ματς σε τάι μπρέικ. Εκεί, η ομάδα του Ηρακλή Θεοδώρου πήρε τη νίκη. Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Μίλης με 16 πόντους, ενώ ο Μπαρέτο Πένα σταμάτησε στους 15. Από την άλλη πλευρά, ο Μέντεζ είχε 21 πόντους. Ο Πήγασος πήρε 52 πόντους από επιθέσεις, 37 από λάθη αντιπάλων και 15 από μπλοκ. Ο Αριστοτέλης είχε 62 πόντους από επιθέσεις, 17 από λάθη αντιπάλων, δέκα από μπλοκ και έξι από άσσους.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Βένος, Χανός, Γραμματεία: Συρομάχου.